İnternet Üzerinden Satılan Bebekler Türkiye’nin Gündemine Bomba Gibi Düştü

İnternet üzerinden satılan bebekler, Türkiye’nin gündemine bomba gibi düştü. Bir internet sitesi üzerinden yeni doğmuş veya doğmamış bebeklerini satan sözde ebeveynler, bebekleri için 100 ila 170 bin lira arasında fiyat talep etti. Kan donduran ilanlar üzerine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı harekete geçti.

İnternet üzerinden ilan veren bazı kişilerin bebek sattığı ortaya çıktı. Kimi 40 günlük, kimi 2 aylık, kimi ise doğmayan bebeğine fiyat biçip pazarladığı tespit edildi.

40 GÜNLÜK BEBEĞİNE 100 BİN LİRA İSTEDİ

Bir sözde ebeveynin, 40 günlük bebeğine 100 bin lira talep ettiği, paranın hesabına gelmesi durumunda bebeği adrese teslim edeceğini iddia edildi. İlanda bebeğin fotoğrafları da yer aldı.

DOĞMAMIŞ ÇOCUĞUNA 170 BİN LİRA FİYAT BİÇTİ

İnfiale neden olan başka bir ilanda ise bir kadın, henüz doğmamış bebeğine 170 bin lira fiyat biçti. Yabancı uyruklu pazarlıkçı annenin, Türkiye’de oturma izni olmadığı ve bebeği sattıktan sonra memleketine döneceğini iddia edildi.

BAKANLIK HAREKETE GEÇTİ

Dehşete düşüren olay sonrası Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı savcılığa başvurdu. Söz konusu internet sitesine erişim engellendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x