FETÖ’cü Güven’den Gezi, 17/25 Aralık ve 15 Temmuz itirafları! ‘Kemalistlerle ittifak…’

  • HABER7

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in Pensilvanya’dan kaçırılmasının ardından parçalanma evresine giren terör örgütünde itiraf silsilesi devam ediyor. Fetullah Gülen’in yeğeni Ebuseleme Gülen’in 15 Temmuz darbe kalkışmasıyla ilgili itiraflarının ardından, örgütün etki ajanı firari Cevheri Güven’in de dilinin bağı çözüldü.

Firar ettiği Almanya’nın Hessen eyaletinde yaşayan Cevheri Güven, FETÖ’nün medya/dezenformasyon yapılanması için özel yetiştirdiği etki ajanları arasında yer alıyor.


GEZİ’DE YAKINLAŞMA, 17-25 ARALIK’TAN 15 TEMMUZ’A İŞBİRLİĞİ

Cevheri Güven, Youtube’da yayınlayıp apar topar sildiği 49 dakikalık son videosunda 17/25 Aralık kumpasını “Gülen grubunun” gerçekleştirdiğini, Gezi kalkışmasını düzenleyen sekülerlerle ittifak kurduklarını ve 15 Temmuz sürecine kadar devam edildiğini söyledi. Firari Güven, “2013 yılındaki bu hadiselerden sonra, içerisinde Kemalistlerin de bulunduğu seküler yapı ile Gülen cemaati arasında yakınlaşma başladı. Hatta işbirliği başladı.” itirafında bulundu.

Videoda “17/25 Aralık operasyonlarının arkasında Gülen grubu vardır.” diyen Cevheri Güven, “Operasyonlara giren insanların binde birini bile tanımıyorum” diyerek inkar stratejisi izleyen Fetullah Gülen’in yalanını ifşa etti.

17-25 Aralık sürecinde ortaya atılan montajlı ses kasetlerinin Gülen grubu tarafından yayınlandığını söyleyen Cevheri Güven, seküler kesimin bu bilgileri kullandığı, bu sayede FETÖ’nün büyük toplumsal güce sesini duyurabilmeye imkan bulduğunu belirtti.

İşbirliğinin somut örneğini de veren Cevheri Güven, FETÖ’nün yayın organlarının kapatıldığı dönem bütün seküler siyasetçi ve yazarların desteğe koştuğunu hatırlattı.

Güven, Büyük işbirliği” olarak adlandırdığı Kemalist-Gülenist ittifakının 15 Temmuz’a kadar devam ettiğini ve 15 Temmuz’un başarısız olup Yenikapı’daki tarihi Şehitler ve Demokrasi Mitingi ile yok edildiğini ifade etti.

FETÖ’NÜN 17-25 ARALIK KUMPAS SÜRECİNDE BÜROKRASİYİ ELE GEÇİRDİĞİNİ İTİRAF ETTİ

İşte FETÖ firarisi Cevheri Güven’in Youtube hesabında yayınladıktan sonra açıklama yapmaksızın sildiği videoda dile getirdiği itiraflar:

AÇIK AÇIK SÖYLEDİ: 17/25’İ FETÖ DÜZENLEDİ

GÜLENCİLER NE SERVİS ETTİYSE KEMALİSTLER YAYINLADI

İTTİFAK 15 TEMMUZ’UN BAŞARISIZ OLMASIYLA ÇÖKTÜ

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x